Serie A

AC Milan, invinsa pe teren propriu de Sassuolo la revenirea lui Maignan intre buturi

Cu fundasul Vlad Chiriches pe teren din minutul 90 pentru ultimele secvente ale intalnirii de pe San Siro, Sassuolo a dat lovitura si a castigat cu 3-1, dupa ce Milan deschisese scorul.

Alessio Romagnoli a marcat pentru 1-0 in minutul 21 din pasa lui Theo Hernandez.

Pana la pauza Sassuolo a intors rezultatul prin golul lui Gianluca Scamacca si autogolul danezului Simon Kjaer.

Internationalul italian Domenico Berardi a inchis tabela in partea secunda, minutul 66.

Pentru AC Milan este a doua infrangere a sezonului in Serie A si a doua la rand, dupa 3-4 in deplasare cu Fiorentina.

Ciprian Tatarusanu a revenit pe banca de rezerve la Milan dupa reintrarea francezului Mike Maignan intre buturi dupa o luna si jumatate de absenta.

Milan ramane la 32 de puncte si se poate vedea la trei puncte in spatele celor de la Napoli, echipa care primeste duminica seara vizita lui Lazio de la 21:45.