La Liga

Umilinta pentru Andone si Pantilimon in meciul cu Real Madrid

Sursă foto: twitter.com/realmadrid

Internationalii Florin Andone si Costel Pantilimon au fost martorii unui esec usturator suferit de echipa lor, Deportivo La Coruna, duminica, in deplasare cu Real Madrid.

Campioana Spaniei si-a spalat toate rezultatele negative din ultima perioada cu un 7-1 dezastruos pentru echipa din Galicia.

Adrian a deschis scorul pentru Deportivo in minutul 23, insa avantajul oaspetilor a fost anulat dupa doar noua minute de reusita lui Nacho si apoi de golul marcat de Bale in minutul 42.

Dupa 2-1 la pauza Real Madrid a demolat-o pe Deportivo in partea secunda, cand echipa pregatita de Zinedine Zidane a inscris de cinci ori.

Acelasi Bale a majorat avantajul gazdelor, dupa care Modric, din nou Nacho si Cristiano Ronaldo cu o dubla au stabilit scorul final.

Florin Andone a fost titular si a evoluat pana in minutul 79, cand i-a lasat locul in teren lui Carles Gil.

Costel Pantilimon a ramas rezerva neutilizata.