La Liga

Sevilla si Barcelona au remizat intr-o remiza din La Liga

S-a terminat 1-1 intre Sevilla si Barcelona, marti seara, intr-o partida restanta din etapa a 4-a in prima liga spaniola.

Gomez a deschis scorul pentru Sevilla, in minutul 32, pentru ca Barcelona sa egaleze in ultimul minut al primei reprize prin Araujo.

Din minutul 64 echipa andaluza a evoluat in inferioritate numerica, dupa eliminarea lui Kounde.

La final, Xavi s-a declarat nemultumit de rezultat si a spus ca Barcelona a pierdut doua puncte.

“Am pierdut doua puncte si cred ca meritam sa castigam. Am dominat meciul, dar nu am avut noroc.

“Echipa se imbunatateste si sunt mandru de jucatorii mei, chiar daca nu-mi place aceasta remiza, pentru ca Barcelona este obligata sa castige fiecare meci”, a spus Xavi dupa meciul de la Sevilla.

Barcelona ocupa locul sapte in clasamentul din La Liga, cu 28 de puncte, fiind la zece puncte de Sevilla, formatia de pe locul al doilea.

Real Madrid este liderul la zi din Spania.