La Liga

Rozul nu le-a purtat noroc. Granzii Spaniei pierd inaintea confruntarii din El Clasico

Real Madrid si Barcelona au jucat in roz si au pierdut meciurile disputate sambata in La Liga.

Campioana a fost invinsa pe teren propriu de nou-promovata Cadiz, cu 1-0.

Echipa lui Zinedine Zidane sufera prima infrangere a sezonului dupa o remiza si patru victorii la rand.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Lozano in minutul 16 dupa un triunghi de pase care a facut sah mat apararea celor de la Real Madrid.

Cadiz este revelatia inceputului de sezon in La Liga, ajungand dupa acest succes pe pozitia a treia in clasament, cu 10 puncte dupa sase etape.

Cateva ore mai tarziu Barcelona pierdea de asemenea primul meci al sezonului sub conducerea lui Ronald Koeman.

Catalanii au fost invinsi in deplasare de Getafe, cu 1-0, in conditiile in care Lionel Messi a evoluat toate minutele.

Mata a marcat golul victoriei pentru Getafe in minutul 55 dintr-un penalty provocat de olandezul De Jong.

Barcelona e pe 9 in clasament, cu sapte puncte obtinute in patru meciuri.