La Liga

Revenire triumfala pentru Zidane la Real Madrid

Sursă foto: twitter.com/realmadriden

Francezul Zinedine Zidane a castigat primul meci de la intoarcerea pe banca tehnica a echipei din capitala Spaniei.

La primul meci cu Zidane inapoi la timona echipei, Real Madrid a invins-o pe Celta Vigo, cu 2-0 (0-0), intr-un meci disputat sambata in prima liga spaniola.

Isco a deschis scorul in minutul 62, pentru ca Bale sa semneze desprinderea pe tabela un sfert de ora mai tarziu.

Interesant este ca in acest meci au marcat tocmai jucatorii care nu se aflasera in gratiile fostului antrenor Santiago Solari.

Pentru Zidane acesta a fost al 150-lea meci pe banca lui Real Madrid, tehnicianul francez ajungand la victoria cu numarul 105.

Cu acest succes Real Madrid se apropie la doua puncte de Atletico Madrid, ocupanta locului secund in La Liga.

Atletico joaca duminica cu Bilbao, in timp ce liderul Barcelona are deplasare la Sevilla cu Betis.