La Liga

Real Madrid salveaza remiza cu Sevilla in prelungiri

Condusa cu 2-1 de gruparea andaluza pe teren propriu, Real Madrid a salvat in extremis un punct prin reusita lui Eden Hazard.

Sevilla a condus in doua randuri pe Estadio Alfredo Di Stefano, dar de fiecare data Real Madrid a reusit sa revina.

Gazdele au avut la 0-0 si un gol anulat de VAR la reluarea lui Karim Benzema.

Ivan Rakitic, fostul jucator al Barcelonei, a pasat decisiv pentru primul gol al celor de la Sevilla, reusita apartinandu-i lui Fernando cu un sut din centrul careului.

Real Madrid a egalat pentru 1-1 prin Marco Asensio din pasa lui Toni Kroos.

Rakitic a readus-o pe Sevilla in avantaj dintr-o lovitura de la 11 metri, cu 12 minute inaintea finalului.

Un avantaj de care oaspetii n-au reusit sa tina pana la final, Real Madrid egaland in extremis in al treilea din cele sase minute suplimentare.

Kroos a sutat din afara careului si mingea a fost deviata decisiv de Eden Hazard pentru 2-2.

O remiza care o mentine pe Real Madrid la egalitate de puncte cu Barcelona (75), dar trupa lui Zinedine Zidane rateaza sansa de a egala liderul Atletico Madrid (77).

Mai sunt de jucat trei etape din actualul sezon de La Liga.