La Liga

Real Madrid revine la sefia din Spania. Sergio Ramos ajunge la borna 300 victorii

Victorie cu 2-0 obtinuta de Real Madrid, miercuri seara, pe teren propriu, in partida cu Mallorca din prima liga spaniola.

Lupta pentru titlul din La Liga continua pasional cu marile rivale Real Madrid si Barcelona fiind despartite de golaveraj.

Aceasta dupa ce Real Madrid a pus mana pe cele trei puncte in disputa cu Mallorca si a ajuns astfel la cota 68, tot atatea cate a acumulat si Barcelona, victorioasa cu o zi in urma pe teren propriu in confruntarea cu Athletic Bilbao.

Brazilianul Vinicius a deschis scorul in minutul 19, iar Sergio Ramos a pus cireasa pe tort cu o super executie din lovitura libera in a doua repriza.

Sergio Ramos ajunge la opt goluri marcate in actualul sezon de La Liga si la 300 de victorii in campionat alaturi de Real Madrid.

Doar Iker Casillas (334), Raul Gonzalez (327) si Manolo Sanchis (312) au obtinut mai multe succese in tricoul "alb".

Si pentru Raphael Varane a fost o seara speciala, fundasul francez bifand meciul cu numarul 200 pentru Real Madrid in campionat.