La Liga

Real Madrid ramane pe primul loc in La Liga dupa victoria cu Atletico

Campioana Spaniei ajunge la sase victorii din tot atatea meciuri disputate in actualul sezon din La Liga.

Real Madrid a transat derby-ul local cu Atletico, scor 2-1, si conduce in clasamentul primei ligi spaniole cu punctaj maxim.

Rodrigo (18) si Valverde (36) au rezolvat meciul disputat pe Wanda Metropolitano inca din prima repriza.

Atletico a reactionat tarziu reducand din diferenta prin Hermoso, cu sapte minute inaintea finalului.

Acelasi Hermoso avea sa fie eliminat pentru cumul de cartonase galbene in minutul 90.

Real Madrid are doua puncte avans in fata rivalei FC Barcelona dupa primele sase etape ale sezonului din La Liga.

Atletico Madrid ocupa locul sapte, cu 10 puncte, formatia pregatita de Diego Simeone pierzand deja doua meciuri in primele sase etape.