La Liga

Real Madrid pierde primul loc in La Liga. Un fost jucator al Barcelonei i-a dat lovitura de gratie

Invinsa de Betis cu un gol in ultimele minute, Real Madrid a pierdut locul intai castigat dupa El Clasico.

Echipa Betis Sevilla s-a impus in duelul de duminica seara, cu 2-1, printr-un gol marcat de Tello cu opt minute inaintea finalului.

Sidnei deschisese scorul in minutul 40, pentru ca Benzema sa egaleze in prelungirile primei reprize.

Cristian Tello a fost cedat de Barcelona la Betis Sevilla in vara lui 2017 pentru doar 5 milioane de euro.

Barcelona revine pe primul loc si are un avans de doua puncte in fata rivalei Real Madrid.