La Liga

Real Madrid a revenit de la 0-2 si a castigat in deplasare cu Sevilla

Pas urias spre titlul din La Liga pentru Real Madrid, echipa care a castigat pe terenul celor de la Sevilla, dupa ce gazdele au condus la un moment dat cu 2-0.

Rakitic (21) si Lamela (25) au marcat golurile echipei andaluze, 2-0 fiind si scorul pauzei pe Ramon Sanchez Pizjuan in meciul care a contat pentru etapa a 32-a in La Liga.

Real Madrid a inceput remontada la cinci minute dupa pauza, cand Rodrygo a redus din diferenta.

Nacho (83) si Benzema (90+2) au marcat pe final de meci, echipa lui Carlo Ancelotti plecand cu toate punctele de la Sevilla.

Real Madrid s-a distantat la 15 puncte de Sevilla, ocupanta locului secund, pozitie pe care andaluzii o pot pierde luni seara, cand Barcelona (tot 60 de puncte) o intalneste pe Cadiz intr-un meci programat pe Nou Camp.