La Liga

Primele puncte pierdute de Barcelona in acest sezon

Sursă foto: twitter.com/fcbarcelona

FC Barcelona a remizat, sambata seara, 1-1, in deplasare cu Atletico Madrid, dupa ce a fost condusa la pauza.

Saul a deschis scorul pentru amfitrioni si egalarea Barcelonei a venit tarziu, in ultimele zece minute dupa lovitura de cap reusita de Luis Suarez.

La 1-0 pentru Atletico cei de la Barcelona au ratat doua mari ocazii, printre care un sut expediat de Messi in bara dintr-o lovitura libera.

Barcelona a fortat victoria in minutele de final si Suarez a ratat reluarea decisiva pentru un varf de bocanc la mingea trimisa de Andre Gomes la intalnire in fata portii.

Un egal in urma caruia ambele combatante raman infrangere in acest sezon de La Liga.

Barcelona ramane la conducerea clasamentului dupa opt etape, cu 22 de puncte, urmata la cinci puncte de Real Madrid, echipa care s-a impus cu 2-1 pe terenul lui Getafe, si la sase puncte de Atletico.