La Liga

Meci de cosmar pentru Florin Andone cu FC Barcelona

Aproape o repriza a rezistat codasa Cordoba in fata liderului FC Barcelona in meciul din etapa a 35-a din Primera Division.

Din minutul 42 a inceput insa cosmarul alb-verzilor, dupa ce Ivan Rakitic a deschis scorul.

Luis Suarez a majorat avantajul catalanilor in prelungirile partidei, iar Lionel Messi a facut 3-0 la doua minute dupa reluare.

Instalata cu tot efectivul in jumatatea celor de la Cordoba, echipa balugrana a marcat gol dupa gol pana la un 8-0 aproape de recordul din Primera Division.

Luis Suarez si-a definitivat hattrick-ul in minutele 53 si 87, in timp ce Pique, Lionel Messi si Neymar au marcat celelalte goluri ale catalanilor, ultimul din lovitura de la 11 metri.

Florin Andone a fost varf impins la Cordoba si a ramas pe teren pana la finalul meciului.

Barcelona s-a distantat la cinci puncte fata de Real Madrid cu trei etape inaintea finalului de sezon. Madrilenii joaca in aceasta runda pe terenul celor de la Sevilla.