FC Barcelona
0
0
Real Madrid

Asa am trait El Clasico Barcelona - Real Madrid. Partida intrerupta de mai multe baloane aruncate din tribuna

De la 21:00 am transmis live text in aceasta pagina marele meci El Clasico dintre FC Barcelona si Real Madrid.

22:53

72'

Gol anulat celor de la Real Madrid pentru o pozitie afara din joc la Mendy, cel care pasase apoi decisiv in fata portii pentru Bale.

72'

Patrundere a lui Rakitic pe zona centrala. Sutul acestuia e previzibil pentru Courtois.

68'

Replica cei de la Real Madrid pe contraatac si Bale trimite in plasa laterala.

67'

Messi suteaza in zidul advers dintr-o lovitura libera.

63'

Barcelona iese mai mult la joc si Griezmann trimite in blocajul unui adversar.

57'

Meciul e reluat.

55'

Meciul e suspendat dupa ce spectatorii lanseaza mai multe mingi in teren. Manifestari politice de care s-au temut organizatorii.

54'

Valverde incearca din nou poarta si mingea e deviata in corner.

54'

93.426 de spectatori asista la acest meci.

46'

21:46

Pauza pe Nou Camp dupa o prima repriza echilibrata, cu un plus pentru Real Madrid. 2-2 la ocazii de gol.

44'

Ter Stegen retine voleul lui Valverde din afara careului.

41'

Alba rateaza incredibil din pasa lui Messi. Reluare din prima pe langa poarta Realului.

36'

Kroos suteaza pe langa poarta dupa un nou moment de fixare din partea Realului in jumatatea Barcelonei.

31'

Voleu senzational incercat de uruguayanul Valverde. Mingea se duce putin alaturi de poarta Barcelonei.

30'

Prima sansa si pentru Barcelona. Courtois respinge din fata lui Roberto, apoi Ramos scoate din fata portii sutul lui Messi.

25'

Ter Stegen intinde piciorul si blocheaza o centrare din dreapta. Continua dominarea celor de la Real Madrid, echipa care face jocul pe Nou Camp.

17'

Lenglet l-a faultat evident pe Varane in careul Barcelonei si nu se intervine din camera VAR. Doar un corner pentru Real ramas fara rezultat.

17'

Pique respinge in extremis de pe linia portii. Cea mai mare ocazie a meciului de pana acum.

11'

Prima faza controversata a meciului la o minge trimisa de Alba spre centrul careului. Blocheaza Carvajal, dar nici vorba de hent.