La Liga

Lionel Messi aduce victoria pentru Barcelona la Malaga

Meci greu pentru campioana Spaniei pe terenul andaluzilor de la Malaga, sambata dupa-amiaza, in etapa a 21-a din Primera Division.

Formatia blaugrana a deschis rapid scorul prin Munir dupa numai 65 de secunde, insa a fost nevoie de o lovitura din partea lui Messi pentru a aduce victoria Barcelonei.

Gazdele au egalat in minutul 32 prin Juanpi dupa un balon recuperat in jumatatea catalanilor.

Messi a inscris spectaculos pentru 2-1 cu un voleu la sase minute dupa reluare din centrarea lui Adriano.

Barcelona trece la conducere in clasament, cu 48 de puncte, dar poate pierde primul loc daca Atletico Madrid o invinge pe Sevilla in meciul de duminica.

Campioana Spaniei are un meci restanta din perioada participarii la Campionatul Mondial al Cluburilor.