La Liga

Karim Benzema a ratat doua lovituri de la 11 metri la Pamplona. Fiul lui Simeone a debutat la Atletico

Real Madrid s-a impus, cu 3-1, in etapa a 33-a din La Liga contra celor de la Osasuna si a mai facut un pas mare spre cucerirea titlului in Spania.

Alaba a deschis scorul dupa 12 minute, un avantaj anulat rapid de gazde prin Budimir.

Asensio a punctat in finalul primei reprize dupa o aparitie in sase metri, iar Lucas Vazquez a inchis tabela in al cincilea minute de prelungiri.

Portarul Sergio Herrera a avut meciul lui separat cu atacantul Karim Benzema, reusind sa apere doua lovituri de la 11 metri.

Real Madrid are un avans de 17 puncte fata de Atletico Madrid, echipa care a remizat pe teren propriu cu Granada, scor 0-0.

Un meci in care la Atletico si-a facut debutul si Giuliano Simeone, fiul antrenorului Diego Simeone.

In varsta de 19 ani, Giuliano Simeone a intrat in minutul 90+1 inlocuindu-l pe Marcos Llorente.

“Un moment cu totul special pentru mine, pe care l-am visat toata viata”, a scris fiul antrenorului Diego Simeone pe retelele de socializare.

Pana cum Giuliano evoluase pentru echipa secunda a clubului Atletico.

Diego Simeone mai are doi fii, ambii de asemenea atacanti. Cel mai cunoscut este Giovanni (26 de ani) care este imprumutat de Cagliari la Verona in Serie A.

Gianluca (23 de ani) joaca pentru CD Ibiza, in a patra liga din Spania.