La Liga

Golazo reusit de Messi in amicalul cu Girona. Primul dupa ramanerea la Barcelona (video)

Titular la Barcelona in amicalul cu Girona, argentinianul Lionel Messi a marcat pentru formatia blaugrana in prelungirile primei reprize.

Coutinho a deschis scorul pentru Barcelona in minutul 20 dupa o faza colectiva la care au mai participat Griezmann, Messi si Trancao.

Messi a majorat avantajul Barcelonei in finalul primei reprize, minutul 45, cu un sut din afara careului in stanga portarului Juan Carlos.

Antrenorul Ronald Koeman a inceput meciul disputat miercuri seara in urmatoarea formula:

Neto; Sergi Roberto, Piqué, Araujo, Alba; Busquets, De Jong, Trincao, Messi, Coutinho, Griezmann.

Pe banca Barcelonei au luat loc: Iñaki Peña, Arnau Tenas, N. Semedo, O. Dembélé, Lenglet, Braithwaite, Junior, Aleñá, Pedri, Riqui Puig, J. Cuenca si Konrad.

S-a terminat pana la urma 3-1 in favoarea Barcelonei, Meesi marcand un nou gol dupa pauza.

Pentru Girona a punctat Saiz in minutul 46.

Pentru Barcelona amicalul cu Girona a fost al doilea sub comanda lui Koeman.

In primul meci vicecampioana Spaniei a invins-o pe Gimasticde Tarragona, cu 3-1, prin golurile lui Griezmann, Dembele si Coutinho.