La Liga

Florin Andone, dezlantuit. A reusit prima dubla pentru Deportivo

Atacantul Florin Andone a marcat, luni seara, doua goluri pentru echipa sa, Deportivo La Coruna, intr-un meci din etapa a 14-a a campionatului spaniol contra celor de la Real Sociedad.

Titular la Deportivo, Andone a marcat pentru 3-0 in minutul 42 si apoi a inchis tabela cu 13 minute inaintea finalului.

La primul gol Andone a transformat in gol centrarea lui Juanfran din partea dreapta, dupa ce a sprintat excelent si s-a pozitionat ideal intre aparatorii adversi.

Golul al doilea a venit la capatul unui contraatac finalizat cu un sut in forta din interiorul careului la coltul scurt.

Cu aceste doua reusite internationalul roman transferat in vara de la Cordoba a ajuns la cota cinci goluri in 14 meciuri.