La Liga

FC Barcelona castiga in deplasare cu Getafe. Messi ajunge la 399 goluri in La Liga

Sursă foto: twitter.com/LaLiga

La primul meci din 2019 campioana din La Liga a avut parte de un test tare pe terenul lui Getafe, unde Barcelona s-a impus in cele din urma cu 2-1.

Messi a deschis scorul in minutul 20 prin golul cu numarul 399 in La Liga, dupa care Luis Suarez a majorat avantajul catalanilor.

Pana la pauza gazdele de la Getafe au redus diferenta prin Jaime Mata, cu doua minute ramase de jucat din primul mitan.

Barcelona a profitat de remiza dintre Sevilla si Atletico Madrid, doua dintre contracandidatele la titlul din Spania si s-a distantat la cinci puncte in clasament.

Formatia blaugrana are 40 de puncte dupa 18 etape, fiind urmata de Atletico (35) si Sevilla (33).