La Liga

Exista viata la Barcelona si dupa plecarea lui Messi

Echipa FC Barcelona a debutat cu o victorie convingatoare in noul sezon din La Liga 1.

Catalanii au invins pe Real Sociedad intr-un meci disputat pe Nou Camp, cu 4-2, dupa ce la un moment dat conducea cu 3-0 in minutul 50.

Pique a deschis scorul si Braithwaite si-a trecut in cont o dubla.

Echipa din San Sebastian a recuperat prin deficit dupa golurile marcate de Cienfuegos (82) si Oyarzabal (85).

Sergi Roberto a securizat cele trei puncte in prelungirile partidei la care au asistat 21.000 de spectatori.

In minutul 10 al partidei spectatorii prezenti au scandat numele lui Lionel Messi si au ridicat tricourile fostului numar 10 de la Barcelona.

Suporterii catalani au afisat si mai multe mesaje impotriva conducerii clubuliu, cei vizati fiind fostul si actualul presedinte, Josep Maria Bartomeu respectiv Joan Laporta.