La Liga

Cristiano Ronaldo o salveaza pe Real Madrid de la un nou pas gresit

Sursă foto: twitter.com/realmadrid

Atacantul portughez Cristiano Ronaldo a marcat golul victoriei pentru Real Madrid in partida de pe teren propriu cu Malaga, incheiata cu scorul de 3-2.

Ronaldo a inscris in minutul 76 golul trei al madrilenilor, dupa ce tot el ratase intr-o prima faza executia din lovitura de la 11 metri.

Portarul andaluzilor a respins in fata si Ronaldo, pe faza, a reluat decisiv in poarta.

Benzema deschisese scorul pentru madrileni dupa doar 9 minute de la startul partidei, insa Rolan a egalat in minutul 18.

Cu toate acestea Realul a intrat in avantaj la cabine prin reusita lui Casemiro de la jumatatea reprizei.

Castro a adus-o din nou pe Malaga la egalitate pe tabela in minutul 58 si mergul curgea spre o remiza pana la intrarea rudimentara a lui Hernandez asupra lui Modric, faza care a generat lovitura de la 11 metri de pe urma careia a inscris Ronaldo.