La Liga

Barcelona si Real Madrid fac noi pasi gresiti in La Liga. Scene de groaza la Eibar!

Echipele FC Barcelona si Real Madrid n-au reusit sa se impuna, sambata, in meciurile disputate pe teren propriu.

Barcelona, campioana Spaniei, a tras cu dintii pentru a salva remiza cu Athletic Bilbao, scor 1-1.

Oscar de Marcos a deschis scorul pentru gruparea basca in minutul 41, in timp ce egalarea Barcelonei a venit cu sase minute inaintea finalului din partea lui Munir El Haddadi.

Catalanii ajung la trei meciuri fara victorie, dupa 2-2 cu Girona, 1-2 cu Leganes si acum 1-1 cu Bilbao, astfel ca putem vorbi de o criza la Barcelona.

Cateva ore mai tarziu Real Madrid si Atletico Madrid remizau fara goluri in derby-ul capitalei Spaniei.

Cu trei victorii la rand Sevilla urca pe podium in La Liga la un punct de Barcelona si Real, ultima izbanda a andaluzilor fiind un 3-1 la Eibar, acolo unde a avut loc un incident nedorit.

Mai multe persoane au ajuns la spital dupa ce o bara de sustinere a tribunei a cedat si spectatorii s-au prabusit unii peste altii.