La Liga

Barcelona si-a revenit dupa esecul din El Clasico. Trei goluri in opt minute cu Villarreal

Formatia catalana s-a impus, cu 3-0, intr-un meci disputat pe teren propriu contra lui Villarreal, joi seara, in etapa a 10-a din La Liga.

Robert Lewandowski si-a trecut in cont o dubla in minutele 31 si 35.

Ansu Fati a inchis tabela inca din minutul 38 pentru al patrulea succes consecutiv obtinut de Barcelona pe teren propriu in campionat fara gol primit.

Barcelona ramane pe locul secund in clasamentul din La Liga, la trei puncte in urma liderului Real Madrid.

Campioana sezonului precedent a invins in aceasta runda pe Elche in deplasare, cu 3-0, prin golurile marcate de Valverde, Benzema si Asensio.

Etapa urmatoare, la finalul saptamanii, Real Madrid primeste vizita celor de la Sevilla (22 octombrie), pentru ca o zi mai tarziu Barcelona sa intalneasca pe Athletic Bilbao, de asemenea pe Nou Camp.