La Liga

Barcelona revine de la 0-1 si castiga detasat cu Valencia. Kun Aguero la debut

Echipa catalana a aratat o evolutie solida, duminica seara, in meciul disputat pe teren propriu cu Valencia, in La Liga.

O partida care a inceput practic de la 0-1, dupa reusita de senzatie a lui Jose Gaya.

Capitanul “liliecilor” a prins un sut de zile mari din afara careului, dupa o respingere de control din partea apararii catalane.

Ansu Fati a restabilit egalitatea dupa numai opt minute cu un sut de asemenea spectaculos din afara careului.

O executie demna de un purtator al tricoului cu numarul 10 la Barcelona.

Memphis Depay a adus Barcelona in avantaj din lovitura de la 11 metri, cu patru minute inaintea pauzei.

Philippe Coutinho avea sa inchida tabela, in minutul 85, cu o reluare din interiorul careului.

A fost primul gol marcat de Coutinho dupa 11 luni.

La 3-1, cu cele trei puncte asigurate, Ronald Koeman si-a permis sa-i ofere lui Kun Aguero primele minute in tricoul blaugrana.

Argentinianul venit liber de contract in vara, dupa ce a devenit golgeterul all-time pentru Manchester City, a intrat in locul fundasul Sergino Dest, in minutul 87.

Pentru Barcelona urmeaza meciul de UEFA Champions League cu Dynamo Kiev, echipa pregatita de Mircea Lucescu.

O partida programata, miercuri, de la 19:45, pe Nou Camp.