La Liga

Barcelona pierde primele puncte din acest sezon. Messi, furios!

Sursă foto: twitter.com/fcbarcelona

Micuta Girona a reusit sa o tina in sah pe uriasa Barcelona in derby-ul Cataluniei, duminica seara, intr-o partida care a contat pentru etapa a 5-a din La Liga si care s-a incheiat nedecis, scor 2-2.

Messi a deschis scorul dupa 19 minute de la startul partidei cu un sut din interiorul careului la pasa lui Vidal.

Cu zece minute inaintea pauzei Barcelona ramanea in zece dupa eliminarea lui Lenglet.

Girona a profitat de omul in plus pe teren si a intors rezultatul prin dubla lui Stuani din minutele 45 si 51.

Pique avea sa egaleze pentru Barcelona in minutul 63, insa pana la final Girona s-a inchis bine in propria jumatate.

Messi a parasit terenul nervos, avand o discutie taioasa cu centralul partidei. Acesta din urma a fost luat apoi la rost si de Pique.

De remiza de pe Nou Camp profita Real Madrid care o egaleaza la puncte pe Barcelona dupa cinci etape, fiecare avand cate 13 puncte.