La Liga

Barcelona o scoate la capat cu Getafe fara sa convinga

Echipa FC Barcelona a obtinut cele trei puncte in meciul cu Getafe disputat pe Nou Camp, duminica, in etapa a 3-a din La Liga.

Sergi Roberto a deschis scorul devreme pentru formatia blaugrana in al doilea minut, un avantaj anulat rapid de Getafe prin reusita lui Sandro Ramirez din minutul 20.

Barcelona avea sa revina in avantaj cu un sfert de ora inaintea pauzei prin Memphis Depay.

Olandezul transferat in vara acestui an se dovedeste inca o data decisiv pentru Barcelona, dupa ce etapa precedenta a marcat golul de 1-1 la Bilbao.

Barcelona ajunge la 7 puncte dupa trei etape la capatul unui meci in care si-a egalat recordul negativ de suturi spre poarta pe Nou Camp.

Doar sapte suturi la poarta a tras Barcelona in meciul cu Getafe, trei dintre acestea pe spatiul portii.

Ultima oara cand Barcelona a trimis sapte suturi pe poarta la un meci pe teren propriu a fost in sezonul 2003/04 contra lui Eibar. Antrenor atunci era Ernesto Valverde.