La Liga

Barcelona nu poate invinge Eibar pe Nou Camp

Barcelona a revenit la jocul neconvingator si abia a scos o remiza pe teren propriu cu modesta Eibar (1-1).

In abasenta lui Lionel Messi, in refacere dupa o accidentare la glezna, echipa blaugrana s-a chinuit serios in fata unui adversar pe care in trecut l-a invins cu 6-1 si 5-0 pe Nou Camp.

Braithwaite a ratat o lovitura de la 11 metri in minutul 8 al intalnirii de marti seara.

Atacantul danez a avut apoi, in minutul 25, un gol anulat de VAR pe motiv de offside.

Eibar a dat lovitura dupa pauza cand Kike a profitat de un balon pierdut de catalani in propria jumatate si a deschis scorul in minutul 57.

Dembele a salvat onoarea Barcelonei egaland scorul dupa zece minute cu un sut din interiorul careului la coltul lung.

Punctul obtinut marti seara este primul pentru Eibar pe Nou Camp.

Sevilla a invins Villarreal, cu 2-0, intr-un alt meci disputat, marti, in La Liga.