La Liga

Barcelona condamnata la victorie cu Betis. Revine Messi!

Sursă foto: twitter.com

Campioana FC Barcelona a ratat startul de sezon in La Liga si pentru oamenii lui Ernesto Valverde meciul de acasa cu Betis Sevilla este unul pentru care doar victoria conteaza.

Barcelona a pierdut in prima etapa, scor 0-1, in deplasare la Bilbao, dupa gol incasat in minutul 88 de la veteranul Aritz Aduriz.

Un meci in care Barcelona a avut doar doua suturi pe poarta, in conditiile in carea fost fara Messi (accidentat), Coutinho imprumutat la Bayern si Luis Suarez accidentat dupa doar cateva minute.

Intre timp Messi a revenit la antrenamente si ar putea fi titular contra lui Betis duminica seara.

Betis are amintiri placute de la ultima vizita pe Nou Camp, unde sezonul trecut i-a administrat Barcelonei nu 4-3 de poveste.

Aceea avea sa fie singura infrangere a catalanilor pe propriul teren de-a lungul intregului sezon.

Barcelona si-a luat revansa la retur, cand s-a impus cu 4-1, trei dintre goluri fiind semnate de Lionel Messi.

O singura infrangere a suferit Barcelona in ultimele 16 meciuri cu Betis si a marcat cel putin patru goluri in sase din ultimele 12 goluri.

Aceasta inseamna ca ne putem astepta la un meci de peste 2.5 goluri si duminica seara.

Luis Suarez va lipsi de la acest meci in care publicul catalan asteapta iesirea la rampa a francezului Antoine Griezmann, jucator care a ratat de putin primul sau gol la Barcelona in meciul cu Athletic Bilbao.

Echipele probabile

Barcelona: Ter Stegen; Semedo, Lenglet, Pique, Alba; Busquets, De Jong, Rakitic; Griezmann, Messi, Rafinha.

Betis: Martin; Alfonso, Mandi, Bartra, Emerson; Carvalho, Garcia; Tello, Fekir, Joaquin; Moron.