La Liga

Atletico Madrid si Barcelona au terminat la egalitate

Ne-a iesit rezultatul pe care l-am pronosticat aici pentru meciul Atletico Madrid si FC Barcelona, un 1-1 care se repeta dupa confruntarea care a avut loc in primavara pe Wanda Metropolitano.

Diego Costa a deschis scorul pentru Atletico in minutul 77, iar golul egalizator al catalinilor a venit din piciorul lui Ousmane Dembele chiar in minutul 90.

Un gol prin care Barcelona ramane in fata lui Atletico in clasamentul din La Liga, cele doua echipe fiind in continuare despartite de doar doua puncte dupa 13 etape.

Barcelona a dominat meciul, cu o posesie de 70 la suat s opt suturi la poarta spre deosebire de cele doar trei ale gazdelor, insa la final campioana Spaniei a trebuit sa se multumeasca doar cu o remiza.