La Liga

Alerta la Barcelona. Messi s-a accidentat si rateaza El Clasico!

Sursă foto: twitter.com

Lionel Messi a parasit accidentat terenul la partida dintre Barcelona si Sevilla programata sambata seara in La Liga.

UPDATE: Dupa meciul Barcelona - Sevilla (4-2) Messi a fost suspus unui examen medical amanuntit si radiografia efectua a relevat o fractura la nivelul bratului drept. Perioada de pauza recomandata de medici este de trei saptamani, ceea ce inseamna ca Messi rateaza duelul cu Real Madrid programat pe 28 octombrie.

Stirea initiala

Atacantul argentinian s-a accidentat la cot in minutul 22 dupa un duel banal pentru balon.

Messi a cazut si s-a sprijinit in bratul drept. O faza aparent normala de joc, insa in cazul decarului Barcelonei se pare ca este vorba de o accidentate cat se poate de serioasa.

sursa: twitter.com

Bandajat la cotul drept, Messi s-a indreptat direct spre banca formatiei sale in ovatiile intregului stadion Nou Camp.

O accidentare pe care Messi o sufera dupa un prim sfert de ora fabulos contra celor de la Sevilla, cu pasa de gol la reusita lui Coutinho din minutul 2 si cu gol zece minute mai tarziu.

Pentru Barcelona urmeaza doua dueluri tari, cu Inter Milano in Liga Campionilor si El Clasico de peste o saptamana cu Real Madrid.