La Liga

Adio campionat! Real Madrid face un nou pas gresit

Sursă foto: twitter.com/realmadrid

Campioana Real Madrid n-a reusit decat o remiza, duminica seara, cu Celta Vigo in campionat si ajunge la 16 puncte distanta de liderul autoritar FC Barcelona.

Celta si Real au remizat, scor 2-2, pe Balaidos, aceasta fiind a cincea remiza a sezonului pentru echipa pregatita de Zinedine Zidane.

Wass a deschis scorul printr-o super executie, dar dubla reusita de Bale intr-un interval de doar trei minute a intors rezultatul.

Egalarea celor de la Celta a venit tarziu, in minutul 84, dupa o executie a lui Gomez din interiorul careului, in conditiile in care gazdele ratasera anterior o lovitura de la 11 metri.

Intr-o alta partida disputata duminica, Barcelona a dispus pe teren propriu de Levante, cu 3-0 (2-0), prin golurile marcate de Messi, Suarez si Paulinho.