La Liga

A patra remiza la rand pentru Sevilla in La Liga

Echipa andaluza a ratat, vineri seara, sansa de a urca pe locul trei al clasamentului din La Liga dupa 1-1 pe teren propriu cu Real Valladolid.

Pentru Sevilla este al patrulea rezultat de egalitate inregistrat la rand in campionat.

Lucas Ocampos a transformat o lovitura de la 11 metri in minutul 83 pentru salvarea remizei.

Cu 12 goluri inscrise, argentinianul Ocampos este cel mai marcator nou venit in prima liga spaniola in acest sezon.

Valladolid deschisese scorul in prima repriza pe Sanchez Ramon Pizjuan din Sevilla prin Kiko Olivas.

Prin acest rezultat Sevilla ramane pe patru in clasament, la un punct de Atletico Madrid, formatie care sambata primeste vizita lui Deportivo Alaves.

Atletico are trei victorii la rand si este neinvinsa dupa reluarea sezonului din La Liga.