Premier League

Victorie pentru Tottenham de Boxing Day. Echipa lui Mourinho a revenit de la 0-1

Tottenham Hotspur s-a impus, joi, in fata celor de la Brighton, cu 2-1, intr-nu meci din Premier League.

Oaspetii arenei londoneze de un miliard de dolari au deschis scorul prin Webster in minutul 37.

Tottenham avea sa intoarca rezultatul dupa pauza prin internationalii englezi Harry Kane (53) si Dele Alli (72).

In alta ordine de idei, pentru fundasul belgian Jan Vertonghen meciul de joi programat de Boxing Day a fost al 300-lea pentru Tottenham in toate competiiile.

Tottenahm a urcat pe locul cinci provizoriu inaintea celorlalte meciuri programate joi.