Premier League

Tottenham câștigă cu Brighton la ultima fază. Drăgușin uitat pe banca de rezerve

Sursă foto: captura tv orangesport

Echipa Tottenham a revenit de la 0-1 pe teren propriu și a învins Brighton, cu 2-1, printr-un gol marcat la ultima fază a meciului, în minutul 90+6.

Pascal Gross a deschide scorul din penalty pentru echipa vizitatoare în minutul 17 al duelului din etapa a 24-a a Premier League.

Tottenham a egalat prin Pape Matar Sarr, în minutul 61, pentru ca la ultima fază a meciului Brennan Johnson să punctele pe contraatac din pasa sud-coreeanul Heung-Ming Son, jucător recent întors de la Cupa Asiei.

Internaționalul român Radu Drăgușin n-a jucat niciun minut, fiind rezervă neutilizată la Tottenham.

Londonezii urcă pe locul patru în clasament după acest succes obținut in extremis.