Premier League

Surpriza uriasa in Anglia. Campioana Chelsea invinsa de West Ham

Sursă foto: twitter.com/westhamutd

“Ciocanarii” de la West Ham United au obtinut, sambata, primul succes cu David Moyes pe banca, un 1-0 surprinzator pe teren propriu cu a treia clasata Chelsea.

Unicul gol al meciului disputat pe Stadionul Olimpic din Londra a fost inscris de Arnautovic in minutul 6.

Chelsea a fortat egalarea si a avut doua bune sanse de gol inaintea pauzei, insa apararea bine organizata a lui West Ham si interventiile lui Adrian, portarul gazdelor, au pastrat fragilul avantaj pentru gazde.

In pofida succesului obtinut, West Ham ramane pe loc retrogradabil intre ultimele trei echipe din Premier League.

Chelsea rateaza sansa de a strange clasamentul fata de cele doua rivale din Manchester, United si City, care se infrunta duminica in Batalia Angliei.