Premier League

Surpriza in Premier League. Liverpool pierde puncte acasa cu West Brom

FC Liverpool, campioana si prima clasata din Premier League, a fost tinuta in sah de West Brom, scor 1-1, intr-un meci disputat, duminica, in etapa a 15-a.

Senegalezul Sadio Mane a deschis scorul dupa doar 12 minute de la startul partidei de pe Anfield Road.

Semi Ajayi, un fundas nigerian de 27 ani, a restabilit egalitatea cu opt minute inaintea finalului.

Liverpool pierde primele puncte pe teren propriu dupa opt meciuri castigate la rand in campionat.

West Brom pleaca neinvinsa pentru a doua runda la rand dintr-o deplasare de Premier League.

Dupa 1-1 pe Etihad Stadium, casa celor de la Manchester City, echipa lui Sam Allerdyce reuseste sa o blocheze si pe Liverpool.

Este a doua remiza a zilei de duminica in Premier League, dupa cea consemnata intre West Ham si Brighton, scor 2-2.

Leeds United a inceput ziua cu o victorie scurta pe teren propriu contra lui Burnley, 1-0.

Burnley, ultima echipa care i-a luat punct lui Liverpool pe Anfield dupa un 1-1 inregistrat pe 11 iulie 2020.