Premier League

Schimbare de lider in Premier League. Manchester City, prima infrangere a sezonului

Sursă foto: twitter.com/chelseafc

Manchester City a pierdut, sambata, primul meci in actuala editie de Premier League si nu mai este liderul campionatului englez.

"Cetatenii" s-au inclinat, cu 2-0, pe terenul lui Chelsea, echipa care pierduse fara gol marcat ultimele trei intalniri cu Manchester City in toate competitiile.

Kante in minutul 45 si David Luiz in minutul 78 au marcat golurile victoriei londonezilor.

De infrangerea celor de la Manchester City a profitat Liverpool, echipa care s-a impus in deplasare la Bournemouth, cu 4-0.

"Cormoranii" au acumulat astfel 42 de puncte si trec la conducerea ierarhiei din Premier League, cu un punct in fata celor de la Manchester City.

Alte rezultate din etapa a 15-a din Premier League:

Arsenal - Huddersfield 1-0

Burnley - Brighton 1-0 (Florin Andone a inceput ca titular la oaspeti si a jucat pana in minutul 63, cand a fost inlocuit cu Murray)

Cardiff - Southampton 1-0

Manchester United - Fulham 4-1

West Ham - Crystal Palace 3-2

Leicester - Tottenham 0-2