Premier League

Revenire de cosmar pentru Bale la Tottenham

Internationalul galez Gareth Bale si-a facut revenirea la Tottenham, duminica, in meciul de campionat cu West Ham, un derby al Londrei.

Era minutul 72 si tabela arata un categoric 3-0 pentru Tottenham in momentul intrarii lui Bale pentru echipa lui Jose Mourinho.

Ce a urmat se inscrie intr-un veritabil scenariu de cosmar pentru echipa din cartierul londonez Tottenham.

“Ciocanarii” de la West Ham au avut o revenire de senzatie pe final de meci, obtinand in extremis un punct prin golul marcat in prelungiri de Lanzani.

Bale a contribuit si el la remiza inregistrata la final printr-o eroare monumentala.

“Meciul a fost sub controlul nostru. L-am avut pe Harry Kane care a trimis in bara, apoi Gareth Bale care putea inchide meciul. Este un meci in care am pierdut doua puncte”, a declarat Mourinho dupa jocul de duminica.