Premier League

Repetitie pentru finala Champions League: Chelsea invinge Manchester City in Premier League

Cele doua formatii care se vor duela in 29 mai pentru trofeul UEFA Champions League au oferit un frumos spectacol fotbalistic in campionatul englez.

Chelsea a revenit de la 0-1 si s-a impus pe terenul rivalei din Manchester, cu 2-1.

Londonezii au marcat golul victoriei prin Alonso in minutul 90+2.

Manchester City deschisese scorul prin Sterling in minutul 44.

Ziyech a egalat pentru Chelsea in minutul 63, dupa ce gazdele au ratat o lovitura de la 11 metri prin Aguero in prelungirile primului mitan.

Manchester City ramane pe primul loc in clasamentul din Premier League, cu 80 de puncte dupa 35 de meciuri disputate.

Rivala locala Manchester United are 67 de puncte, dar doua meciuri mai putin disputate.

Chelsea a urcat pe trei, cu 64 de puncte dupa 35 de meciuri.