Premier League

Record fabulos pentru Liverpool

Liderul din Premier League continua sa mearga ceas dupa 1-0 in deplasare cu Tottenham.

Unicul gol al meciului a fost marcat in prima repriza de Roberto Firmino in prima repriza.

Liverpool ajunge la un avans de 16 puncte in fruntea clasamentului din Premier League fata de principala urmaritoare, Leicester City.

Pentru Liverpool este cel mai bun start de sezon din istorie dupa 21 de meciuri disputate in campionat.

Recordul cormoranilor este de 20 de victorii si o remiza, ceea ce inseamna un total de 61 puncte!

Nicio alta echipa din istoria primei ligi din Anglia si din TOP 5 campionate ale Europei nu a obitinut 61 de puncte dupa primele 21 de meciuri intr-un sezon.

Doar Manchester United a reusit sa nu piarda contra lui Liverpool in actualul sezon. Cele doua echipe se vor reintalni chiar etapa urmatoare pe Anfield Road.

Tottenham se indeparteaza de zona locurilor de Europa, iar Jose Mourinho ajunge la a cincea infrangere in 13 meciuri de la preluarea londonezilor.