Premier League

Primul soc al sezonului in Premier League e produs de modesta Crystal Palace

Cu doar un singur punct dupa primele doua etape, Crystal Palace a dat lovitura si a  plecat victorioasa de pe Old Trafford.

Echipa londoneza s-a impus in fata lui Manchester United, cu 2-1, printr-un gol marcat in minutul 90+2.

Crystal Palace a deschis scorul in minutul 32 in pofida cursului jocului de pana atunci.

Jeffrey Schlupp a castigat un duel aerian cu Lindeloff in jumatatea adversa si i-a pasat decisiv lui Jordan Ayew pentru 1-0.

Manchester United s-a chinuit pentru o egalare adusa in cele din urma de Daniel James in minutul 89.

Finalizare rafinata din marginea careului cu sut aproape de vinclu.

O faza pornita de la o recuperare a lui Paul Pogba.

Acelasi Pogba avea sa fie deposedat in jumatatea adversa la faza care a precedat golul de 2-1 marcat in prelungiri de Patrick Van Aanholt.

Manchester United a ratat o lovitura de la 11 metri prin Marcus Rashford in minutul 70. Sutul acestuia a intalnit bara.

A fost al doilea penalty consecutiv ratat de Manchester United, dupa cel irosit runda precedenta de Pogba pe terenul lui Wolverhampton.

United ramane la cota patru puncte, tot atatea cate a acumulat si Crystal Palace.