Premier League

Prima infrangere a sezonului pentru Manchester United

Sursă foto: twitter.com/barclaysleague

Nou promovata Huddersfield Town a obtinut prima victorie in 65 de ani contra lui Manchester United si a provocat trupei lui Jose Mourinho prima infrangere a sezonului in Premier League.

Huddersfield s-a impus cu 2-1 in meciul disputat, sambata, pe teren propriu in etapa a 9-a din prima liga engleza.

Un succes conturat inca din prima repriza cand Mooy si Depoitre au marcat de doua ori intr-un interval de doar cinci minute.

Manchester United a primit doua goluri in cinci minute, cat a primit pana la aceasta partida in opt etape.

Echipa lui Mourinho a redus din diferenta prin Rashford in minutul 87, dar a fost prea tarziu pentru a mai evita infrangerea.

Huddersfield nu o mai invinsese pe Manchester United din 1952 si cu acest succes pune capat unei serii de sase meciuri fara victorie in Premier League.

Manchester City a profitat de pasul gresit al concitadinei si s-a distantat la cinci puncte in fruntea clasamentului dupa un 3-0 fara emotii acasa cu Burnley.