Premier League

Manchester United, victorie entuziasmanta cu Chelsea

In derby-ul primei etape din Premier League, Manchester United i-a dat cu terenul in cap lui Chelsea, scor 4-0.

Chelsea a inceput mai bine si a ratat deschiderea scorului prin Abraham in minutul 4. Sutul acestuia din 16 metri a lovit bara.

Replica gazdelor de la Manchester United a venit dupa doar trei minute prin Martial.

In minutul 17 Rashford a luat o faza pe cont propriu si a obtinut fara dubii lovitura de la 11 metri.

Tot el a transformat pentru 1-0 cu un sut la inaltime fara speranta pentru Kepa, portarul londonezilor.

Chelsea s-a aruncat in atac si a ratat trei mari ocazii pana la pauza, doua prin Barkeley, minutele 35 si 39, si una prin Emerson. Acesta din urma a sutat in bara cu cinci minute inaintea pauzei.

Interventie decisiva a lui De Gea in minutul 55 la sutul lui Emerson. Chelsea incepea mai bine si partea secunda in cautarea egalarii.

Manchester United si-a dublat avantajul in minutul 65 prin Martial. Acesta a finalizat din sase metri dupa o faza pornita din marginea propriului careu pe o recuperare defensiva.

Un minut mai tarziu Manchester United o surprindea din nou pe Chelsea si Rashford a ridicat scorul la 3-0!

Daniel James a inchis tabela din pasa lui Pogba cu noua minute inaintea pauzei.