Premier League

Manchester United pierde al doilea meci consecutiv in deplasare

Infrangere neasteptata pentru Manchester United, marti seara, pe terenul lui Wolverhampton, intr-un meci din etapa a 32-a a Premier League, scor 2-1.

Echipa pregatita de Ole Gunnar Solskjaer a deschis scorul prin McTominay in minutul 13, dar s-a vazut egalata 12 minute mai tarziu dupa reusita lui Jota.

Echilibrul numeric al partidei s-a rupt din minutul 57, cand Young a primit al doilea galben si a lasat-o pe United in zece jucatori.

Pe fondul superioritatii numerice Wolverhampton a marcat golul victoriei in minutul 77 prin autogolul lui Smalling.

Pentru Manchester United este a doua infrangere consecutiva pe terenul lui Wolverhampton, dupa ce in 16 martie pierdea cu acelasi scor in Cupa Angliei.