Premier League

Manchester United obtine o noua victorie importanta pe teren propriu

Echipa pregatita de Erik Ten Hag a trecut, miercuri seara, de Tottenham, cu 2-0 (0-0).

Fred a deschis scorul la doua minute dupa pauza cu un sut din marginea careului deviat de un adversar.

Bruno Fernandes a dublat avantajul pentru Manchester United, in minutul 69, cu un sut plasat din interiorul careului. Fred a pasat decisiv cu pieptul.

Acelasi Fernandes a avut un gol anulat pentru un offside, cand mai erau noua minute din timpul regulamentar.

La 0-0 gazdele au ratat doua mari ocazii, mai intai la bara lui Antony din minutul 10 si apoi la voleul lui Eriksen, in minutul 26, portarul Llori respingand peste transversala.

Manchester United isi consolideaza locul cinci in clasament si se apropie la un punct de Chelsea, formatie pe care o va intalni la finalul saptamanii in deplasare.

Londonezii au remizat in deplasare, 0-0 cu Brentford.

Intr-o alta partida, Liverpool a trecut la limita pe teren propriu de West Ham, scor 1-0, prin golul marcat de Nunez la jumatatea primei reprize.