Premier League

Manchester United castiga in prelungiri cu revenire de la 0-2

Sursă foto: twitter.com/CPFC

Victorie spectaculoasa obtinuta de Manchester United, luni seara, in epilogul etapei a 29-a din Premier League.

“Diavolii” s-au impus, cu 3-2, pe terenul lui Crystal Palace, dupa ce formatia londoneza pregatita de Roy Hodgson a condus la un moment dat, in minutul 48, cu 2-0.

Gazdele au deschis scorul prin Townsend inca din minutul 11 si Van Aanholt a dublat avantajul lui Crystal Palace.

Echipa lui Jose Mourinho a redus din diferenta dupa doar sapte minute prin Smalling, dupa care Lukaku restabilea egalitatea cu un sfert de ora inaintea finalului prin al 99-lea sau gol marcat in Premier League.

In primul minut aditional Matic a adus victoria pentru United cu un sut din afara careului, acesta fiind primul sau gol in tricoul echipei din Manchester.

O victorie prin care formatia lui Mourinho revine pe locul doi in clasamentul din Premier League, in timp ce Crystal Palace a ratat sansa unei urcari pana pe pozitia a 13-a in eventualitatea unui succes.