Premier League

Manchester United castiga dramatic in deplasare cu West Ham

“Ciocanarii” au ratat o lovitura de la 11 metri la ultima faza a meciului, astfel ca Manchester United s-a impus la Londra, cu 2-1.

West Ham a deschis scorul printr-un sut al lui Said Benrahma deviat in propria poarta de fundasul Raphael Varane.

Cristiano Ronaldo a restabilit egalitatea dupa numai cinci minute dupa o demarcare la limita offside-ului validata in cele din urma de VAR.

Jesse Lingard a adus-o pe Manchester United in avantaj cu un gol marcat in minutul 89.

In prelungirile partidei gazdele de la West Ham au primit lovitura de la 11 metri la un hent comis de fundasul stanga Luke Shaw.

O decizie incontestabila care a fost intarita si de reluarea oficiala oferita de acelasi VAR.

Mark Noble a venit direct de pe banca sa execute si a ratat sau, altfel spus, portarul David De Gea a reusit sa apere.

Manchester United acumuleaza 13 puncte si tine in continuare pasul cu Liverpool si Chelsea, celelalte echipe din fruntea clasamentului.

Chelsea s-a impus cu un categoric 3-0 pe terenul lui Tottenham, prin golurile marcate de Thiago Silva, Kante si Rudiger. Toate reusitele echipei lui Thomas Tuchel au venit dupa pauza.