Premier League

Manchester United a renascut cu Solskjaer pe banca. Trei victorii la rand si 12 goluri marcate

Sursă foto: twitter.com

Dupa demiterea lui Jose Mourinho inaintea Craciunului echipa Manchester United pare sa-si fi regasit spiritul pierdut.

Numirea lui Ole Gunnar Solskjaer s-a dovedit una extrem de inspirata, United castigand toate cele trei meciuri de pana acum cu norvegianul pe banca.

La ultimul meci din 2018, Manchester United s-a impus de o maniera categorica pe teren propriu contra lui Bournemouth, cu 4-1, prin golurile marcate de Pogba (5, 33), Rashford (45) si Lukaku (70).

Ake a redus din diferenta in prelungiri primei reprize, dar niciun moment nu s-a pus problema invingatoarei de pe Old Trafford.

United a incheiat meciul in inferioritate numerica, dupa ce fundasul Bailly a primit rosu direct in minutul 79.

Trei victorii si 12-3 golaveraj pentru United de la preluarea echipei de catre Solskjaer si echipa din Manchester pune presiune pe locul cinci ocupat de Arsenal.

In primul meci din 2019, pe 2 ianuarie, United merge la Newcastle.

Alte rezultate inregistrate, duminica, in Premier League:

Crystal Palace – Chelsea 0-1

Burnley – West Ham 2-0

Southampton – Manchester City 1-3

Liverpool conduce in clasament la final de an, cu sapte puncte avans in fata lui Manchester City.

Manchester United este pe sase la 19 puncte in urma liderului, la trei puncte de Arsenal si la opt de Chelsea, echipa care incheie topul patru.