Premier League

Manchester City provoaca prima infrangere a sezonului pentru Chelsea

Echipa pregatita de Pep Guardiola a castigat, cu 1-0, confruntarea cu Chelsea de pe terenul londonezilor.

Brazilianul Gabriel Jesus a marcat unicul gol al meciului, in minutul 53, dupa al zecelea corner al "Cetatenilor".

O faza de la coltul terenului executata scurt, De Bruyne a continuat cu Mahrez jucator care a ratat sutul spre poarta.

Cu sansa mingea a ajuns la Gabriel Jesus aflat cu spatele la poarta. Brazilianul a reusit sa se intoarca si sa-l invinga pe Mendy cu un sut mai degraba moale.

A doua reusita a sezonului pentru Gabriel Jesus in Premier League.

Mendy si-a salvat echipa in doua situatii de gol care l-au avut in prim plan pe Jack Grealish.

Pentru Chelsea este prima infrangere a sezonului.

Manchester City urca la cota 13 puncte si le egaleaza pe Chelsea si Manchester United.

Aceasta din urma a fost invinsa pe teren propriu de Aston Villa, scor 1-0.

Kortney Hause a marcat in minutul 88.

Manchester United a ratat o lovitura de la 11 metri in minutul 90+3 prin Bruno Fernandes.

Cristiano Ronaldo a jucat tot meciul, iar Edison Cavani si-a facut revenirea pentru ultimele opt minute.

Este a doua infrangere pe teren propriu pentru United fara gol marcat.

La mijlocul saptamanii echipa lui Ole Gunnar Solskjaer a fost eliminata de West Ham din Cupa Ligii Angliei.