Premier League

Manchester City, doua goluri in 83 de secunde

Liderul la zi din Premier League a mai facut un pas spre obtinerea titlului dupa 2-0 in deplasare cu Crystal Palace.

O nuca tare pentru echipa lui Pep Guardiola, “cetatenii” marcand dupa pauza doua goluri intr-un interval de doar 83 de secunde.

Dupa o prima repriza cu emotii pe Selhurst Park, Manchester City a punctat in partea secunda prin Kun Aguero (min.57) la primul sut pe poarta si Fernan Torres (59).

Manchester City va obtine al treilea titlu in ultimele patru sezoane in eventualitatea in care Manchester United va pierde duelul de pe teren propriu cu Liverpool.

Meciul marilor rivale din nordul Angliei este programat duminica.

Crystal Palace, a 13-a clasata, ajunge la trei infrangeri consecutive, ceea ce echipa pregatita de Roy Hodgson n-a mai experimentat din iulie 2020.

Pentru Manchester City este a 11-a victorie in deplasare.

Golul marcat de Torres a fost al 700-lea pentru Manchester City in mandatul lui Pep Guardiola.

“Cetatenii” primesc la mijlocul saptamanii viitoare vizita lui Paris Saint-Germain pentru returul semifinalelor Champions League dupa 2-1 in capitala Frantei.

Saptamana viitoare City o intalneste pe Chelsea in campionat.