Premier League

Manchester City a revenit de la 0-2 si a castigat cu Tottenham

Campioana Angliei a avut o prima repriza slaba, dupa care a revenit in forta si a rasturnat rezultatul, scor 4-2.

A cincea clasata in Premier League, Tottenham a facut o prima repriza perfecta pe Etihad si a intrat cu 2-0 la pauza. Au marcat Kulusevski (44) si Emerson (45+2).

Manchester City a inceput in forta partea secunda, anuland avantajul londonezilor in decurs de trei minute.

Campionul mondial Julian Alvarez a dat semnalul revenirii (51), pentru ca Erling Haaland sa egaleze (53).

"Cetatenii" au continuat sa preseze si Riyad Mahrez a marcat pentru 3-2 profitand de o eroare a lui Ivan Perisic (63).

Acelasi Mahrez avea sa inchida tabela in minutul 90 dupa o eroare de aceasta data a lui Lenglet.

Manchester City ramane in urmarirea liderului Arsenal dupa acest succes, in timp ce Tottenham ramane ancorata in pozitia a cincea.